BroşürEn basit şekilde hedef kitlenizi bilgilendirin

Firmanın faaliyetlerini gerçekleştirdiği sektördeki ürünleri ya da hizmetleri net bir şekilde ifade ederek müşterinin ilgisini çekebilmek, broşür hazırlama ve dağıtımındaki temel amaçtır. Bu sayede hem potansiyel müşteriler ürün ve hizmet konusunda bilgilendirilmiş olur, hem de yenilikler duyurulur.

Ürününüzü yada hizmetinizi tanıtmak için nasıl sunum yapacağınızı belirlemek, ticaretin en önemli faktörlerindendir. En büyük hedefiniz, müşterinizin aklında firmanızın yer tutması olmalıdır. Bu sebeple sizi insanlara anlatacak olan broşür basımında dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu noktalara ne kadar dikkat ederseniz, ürün ve hizmetinizin sunumu da o kadar başarılı olur. Daha iyi sonuç alabilmek için ofset ve dijital broşür örnekleri üzerine kapsamlı bir araştırma yapabilir ve yaratıcı fikirler edinebilirsiniz.

A4 ve A5 ebatları broşür taslakları için en çok tercih edilen ebatlardır. Bunun dışında A6 ebatında veya bu standart ölçülerin arasında kalan diğer broşür ebatları da zaman zaman kullanılmaktadır. Hazırlayacağınız çalışmanın ebatı, sunumunu yapacağınız ürün ve hizmet kadar önem taşımaktadır. Kapladığı yer açısından az ve taşınma konusunda pratik olmalıdır. İlk bakışta ürün ve hizmet kolaylıkla fark edilebilmelidir.

Görsellik, dijital ve ofset broşür tasarımları konusunda dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biridir. Normal kağıda ve kuşe kağıda broşür basımı yapılmaktadır fakat çoğunlukla kuşe kağıt tercih edilir. Kuşe kağıtlara yapılan baskı daha zengin bir içerik ve görsellik sunumu sağlar. Broşür baskısı yaparken renkler de önem taşımaktadır. Dikkat çekici renklerin başarılı bir şekilde uygulandığı broşür örneklerinin, diğer broşürlere göre daha dikkat çekici ve akılda kalıcı bir etki bıraktığını gözlemlenir. Bu sayede geri dönüş oranı her zaman daha yüksek olur.

Müşterilere vereceğiniz bilgiler ilgi çekici olmalıdır. Gereksiz ayrıntılardan uzak durulmalı, kısa anlatım ile en çok bilgi vermeyi hedeflemek seçilmelidir. Ürüne ve kampanyaya ait en önemli özellikler ön plana çıkarılmalıdır.

Birçok sektörün ilk tercihi olan broşürler, ekonomik ve pratik bir reklam aracıdır. Ormat, hazırladığınız broşür çalışmalarına hızlı teslimat ve uygun fiyat seçenekleriyle sahip olmanızı sağlar. Dilerseniz bizimle iletişime geçebilir ve broşür çalışmanıza yerinde hayat verebilirsiniz. Belirttiğiniz özellikler ve adet doğrultusunda broşürleriniz en kısa zamanda teslim edilir.

size nasıl yardımcı olabiliriz?

Pazarlama ve Satış birimlerimizle iletişime geçin, bir sonraki projeniz için birlikte daha iyisini, daha ileriyi hedefleyelim.

Sizi ileriye taşıyacak gerçek bir çözüm ortağı mı arıyorsunuz?