Afiş/PosterEn dikkat çekici reklam çalışması

Kültürel ya da sosyal bir etkinliğin tanıtımı, firmaların büyük indirim ve kampanyaları, duyuru ve benzeri amaçlar için kullanılan en yaygın reklam yöntemi ofset ve dijital poster yaptırma olarak karşımıza çıkar. En beğenilen poster örnekleri üzerine yapacağınız araştırmalardan referans alarak ihtiyacınız olan posteri tasarlayabilir ya da tarafımızdan profesyonel tasarım desteği alabilir ve poster baskı fiyatlarını inceledikten sonra siparişinizi verebilirsiniz.

Daha az materyal ve insan gücü kullanarak, marka bilinirliğini arttırmak ve çok sayıda kişiye ulaşabilmek için posterler kullanılmaktadır. İnsanların yoğun olarak bekledikleri ve ortam oluşturdukları alanlarda kullanılır. Bulunduğu yere göre insanların dikkatini çeker, merak uyandırır, markanın ve sunulan bilgilerin birçok geleneksel reklam yöntemine göre daha kolay akılda kalmasını sağlar. Dernekler ve farklı kuruluşlar da dijital ve ofset posterlerini etkinliklerden haberdar etmek için yaygın olarak kullanırlar.

Firmalar yeni ürün ve kampanyaları tanıtarak potansiyel müşterilerinin dikkatini çekebilmek için ne kadar çok insana ulaşabilirse, o derece başarıya ulaşır ve amacını gerçekleştirir. Bu doğrultuda marka bilinirliğini de daha iyi tanıtacağı için satışların da artması beklenir, çünkü müşterinin aklında kalıcılık sağlanmış olur. Poster yaptırarak ve diğer reklam araçlarını kullanarak ihtiyaç anında akla gelen ilk isim olmak mümkündür.

Organizasyon firmaları ve konser, tiyatro, sinema, festival gibi etkinliklere ev sahipliği yapan kuruluşlar, bu etkinliklerin tarihi gelmeden önce iş ve dış mecralarda kısa ve öz bir şekilde etkinliği anlatır ve poster örnekleri asılır. Bu posterlerde tasarım için en önemli nokta, tasarım yönüyle dikkat çekici ve akılda kalıcı olmasıdır. Renk kullanımı, görsellerle zenginleştirme, tipografi ve posterin kalitesi insanların dikkatini çeker, güven ve kalite duygusunu uyandırır. Bu sayede etkinliğe katılım oranı ve talep artar. Poster tasarımı ilk görüşte insanları kendine çekmeli, kullandığı dil ile merak uyandırmalıdır.

Tüm sebepleren dolayı poster yaptırma özen gösterilmesi gereken bir konudur. Dijital ve ofset poster tasarımında dikkat çekici renkler seçilmeli, görselliğe önem verilmeli, verilen mesaj ya davetlinin ilgisini çekerek yön vermeli ya da müşterinin aklında net bir fikir meydana gelmesini sağlamalıdır. Mat veya parlak kuşe kağıt poster baskısı tercih edilerek malzemede kalite tercih edilebilir. Tercihinizi verilen mesaj veya posterin konusuna göre yapabilirsiniz.

En kaliteli malzemenin kullanıldığı ve uygun fiyat ayrıcalığıyla poster yaptırmak isterseniz Ormat tüm ihtiyaçlarınızı karşılar. Potansiyel müşterilerinizde ilki uyandırmak, güven ve kalite algısını oluşturmak için poster yaptırırken siz de kaliteyi tercih etmelisiniz. Tasarım konusunda sıkıntı yaşarsanız, profesyonel ekibimizle iletişime geçerek dakikalar içerisinde çalışmanızı tamamlayıp baskıya hazır hale getirebilirsiniz. Ormat sizin için hızlı teslimat ve yerinde çözüm uygulaması sunar.

size nasıl yardımcı olabiliriz?

Pazarlama ve Satış birimlerimizle iletişime geçin, bir sonraki projeniz için birlikte daha iyisini, daha ileriyi hedefleyelim.

Sizi ileriye taşıyacak gerçek bir çözüm ortağı mı arıyorsunuz?