Kartvizitİlk izlenim her zaman önemlidir

En kısa şekilde tanımlayacak olursak kartvizit, şahıslar ya da firmalar için hazırlanan ve basit bir şekilde bilgilere yer verilen kartlardır. Adı yazılan kişi bir firmada çalışıyorsa tam adına, şirket içindeki pozisyonuna, kişinin ve şirketin iletişim bilgilerine yer verilir. Müşteriler ihtiyaç anında ilgili kişiye ulaşabilmek için kartvizit üzerinde yer alan bilgilerden faydalanırlar. Müşterilerin aklında en kolay şekilde yer etmek için kartvizitler, en çok tercih edilen ve en düşük maliyetli araçtır.

Yapılan iş görüşmelerin başlangıcında ve sonunda karşılıklı olarak kartvizit paylaşımı yapılır. Karşı taraftan yapılan isteğe olumsuz cevap vermek güven kaybına ve işin başarısızlıkla sonuçlanmasına neden olur. Bu yüzden ticaret hayatınızın her köşesinde yanınızda kartvizit bulundurmalısınız. En iyi kartvizit örnekleri, kurumsallığı, güveni ve işinizdeki ciddiyeti yansıtır.

Profesyonel iş hayatında süreklilik çok önemlidir. İlk kez ticaret yapmış olduğunu şahıs ya da firma, yeni bir ihtiyaç anında sizinle tekrar iletişim kurmak ister ve bunu bilgilere kartvizitiniz sayesinde ulaşır. Bağımsız çalışanlar için adınız ve iletişim bilgileriniz yeterli olur, bir firmada çalışıyorsanız firma iletişim bilgilerine ve çalıştığınız pozisyona yer verirseniz kendinizi kolaylıkla ulaşılabilir bir konuma getirirsiniz.

En çok tercih edilen kartvizit çeşitleri, sade ve klasik olarak karşımıza çıkar. Fark yaratmak için tercih edilen dijital kartvizit modelleri gün geçtikçe daha fazla taleple karşılaşmaktadır, fakat riski de beraberinde getirmektedir. İçinde bulunduğunuz sektöre göre farklı kartvizit kağıtları ya da kartvizit örnekleri tercih edebilirsiniz, bu sayede diğer firmalardan daha önce fark edilirsiniz. Farklı kartvizit modellerini tercih etseniz dahi, yapılacak kartvizit tasarımı iş yapılabilme ciddiyetine aykırı olmamalıdır, bunun için tasarım yaparken tipografik ayrıntılara, renk seçimine ve kurumsal kimlik bütünlüğünün bozulmamasına dikkat edilmelidir. Anlaşılır bir yapıya sahip olmak ve güven duygusunu aşılayabilmek kartvizit tasarlarken dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntılardır.

Kartvizitler genellikle cepte veya cüzdanda taşınmaktadır, bu yüzden kartvizit ebatı 5,5 cm x 8,5 cm ya da bu ölçülerin altında tercih edilmelidir. Müşterinizin yanında taşıyamadığı kartvizitler, ihtiyaç anında size ya da firmanıza ulaşım imkanını kısıtlar.

Hangi sektörde ve hangi pozisyonda çalışıyor olursanız olun, iyi bir kartvizit sahibi değilseniz, iş hayatındaki kimliğiniz her zaman eksik kalacaktır. Kaliteli ve kimliğinize uygun bir kartvizite sahip olmak için Ormat size en iyi çözümleri sunar. Dilerseniz tarafımızdan sunulan kartvizit şablonlarını değerlendirin, dilerseniz kendi tasarımınızı tarafımıza ileterek siparişinizi hazırlayabilirsiniz.

size nasıl yardımcı olabiliriz?

Pazarlama ve Satış birimlerimizle iletişime geçin, bir sonraki projeniz için birlikte daha iyisini, daha ileriyi hedefleyelim.

Sizi ileriye taşıyacak gerçek bir çözüm ortağı mı arıyorsunuz?