KutuHer alanda kullanabileceğiniz estetik ve pratik uygulamalar ile fark yaratın

Karton kutular çok geniş bir kullanıma sahip tanıtım ürünleridir. Sadece tanıtım amacı olmayan kutular, aynı zamanda ürün muhafaza etmek için de kullanılır. Kuru gıdadan pasta ve diğer gıda ürünlerine, dondurmadan toz deterjana, oyuncak, tekstil, mücevher ve saat ürünlerine kadar, birçok ürünün ambalajı olarak karton kutu kullanılır. İstenilen kalitede öne sürülebilir ve kullanılabilir.

Kullanıcısına her manada kolaylık sağlayarak, taşıma, kullanma ve paketleme için son derece kolay imkanlar sunabilen karton kutular ıslak, nem ve küflenmeden gıda sağlık ürünlerini koruyabildiği ve sağlığa herhangi bir zararı olmayan malzemelerle üretildiği için özel avantajlar sunmaktadır. Standart gramdaki kullanılan kutu çeşitlerinden ayrı olarak üretilen karton kutu çeşitleri artık ağırlığının da düşürülmesi alandaki avantajlardan bir tanesi olarak kendisini göstermektedir.

Kullanım alanında bir problemle karşılaşmamak için üretimden önce karton kutu çeşitlerinin sağlamlığı denetleme amacıyla bir takım testlere tabi tutulur ve üretilen kutular bu testlerden sonra kullanıma sunularak müşterilere gönderilmektedir. Karton kutu iç hacmi ise yine aynı kalite ve koşullarda denetlenir ve kullanıma en uygun şekilde yönlendirilir.

Kullanım alanları her geçen gün genişleyen ve büyük alanlar kaplayabilen karton kutu yerini en iyi noktada belirlemiştir. Amerikan bristol ve farklı karton kağıt çeşitlerinden üretilen ve alanı pek çok farklı bölümlere giren karton kutu son derece işlevsel olarak karşımıza çıkmaktadır. Karton kutu tasarımının hikayesi ilk önce karton kutu taslağı hazırlamakla başlar. Taslak oluşturulması ve üretime en uygun hale getirilmesi son derece önemlidir. Taslağın, çizimin ve grafiğin oluşturulması ve buna uygun grafik tasarım ile birleştirilmesi kullanım kolaylığı ve sorunsuz yürütülecek işlemler açısından fayda sağlar.

Karton kutular tüketiciyle ürünün ilk buluşmasında büyük rol üstlenir. Yapılan araştırmalar tüketicinin bir ürün hakkındaki fikrinin 8 ila 10 saniye arası kadar kısa bir vakitte oluştuğunu göstermektedir. İyi bir ambalaj tüketicide iyi bir izlenim uyandırmada etkilidir, bir karton kutunın asıl işlevi içine konulan ürünü muhafaza ederek dış etkenlerden korumak ve rahat taşınmasını sağlamanından daha önemli olarak firmanın vizyonu, işine ve ürününe verdiği değer, müşterisine gösterdiği hassasiyet tek seferde tüketiciye sunulmuş olur. Karton kutular ilk görüşte tüketicide ilgi uyandırmakla kalmaz, ürünün içeriği, son tüketim tarihi, kullanım standartları gibi pek çok detaylı bilgiyi de bulundurarak önemli bir bilgilendirme amacı taşır. Ucuz olan iyidir düşüncesiyle karton kutu örneklerini zorunlu bir maliyet kalemi olarak görmek yerine ürünümü en başarılı şekilde nasıl sunarım düşüncesine firmalar kısa sürede yükseliş öykülerine şahitlik ederler ve ilgi çekme konusunda fark atarlar. Bu farkın sadece karton kutunun önemi ile özetlemek eksik olur, fakat karton kutu konusunda geniş bir vizyona sahip ve farklı fikirlere açık olan firmalar diğer konulardaki yenilikçi yaklaşımlarıyla da üstünlük sağlamaktadır.

İçinde bulunduğunuz sektörü ve ürününüzü ele alarak en uygun karton kutu modellerini kataloğumuzdan inceleyebilirsiniz. Dilerseniz yerinde çözüm uygulaması ile farklı çalışmalara birlikte imza atalım. Uygun fiyatlı karton kutu modelleri için bizimle iletişime geçin, Ormat farkı ile üretiminiz ve tanıtım ihtiyaçlarınız için değer katalım.

size nasıl yardımcı olabiliriz?

Pazarlama ve Satış birimlerimizle iletişime geçin, bir sonraki projeniz için birlikte daha iyisini, daha ileriyi hedefleyelim.

Sizi ileriye taşıyacak gerçek bir çözüm ortağı mı arıyorsunuz?