KitapFarklı dünyaların kapılarını aralayan ömürlük eserler

Bilim, sanat, kültür, edebiyat ya da diğer bilgi alanlarındaki yapıtlar, okuyucuya faydalı ve ilgi çekici bir şekilde kitaplar aracılığıyla sunulur. İnsanoğlunun tarih boyunca edindiği bilgiler, sahip olduğu deneyimler, geliştirdiği fikirler ve edebi eserler, kitaplar vasıyasıyla günümüze kadar ulaşmayı başarmıştır.

Kitaplar sadece okuyucusuna ihtiyacı olan bilgileri sunmaz, aynı zamanda kişiye farklı bir tat ve doyum sağlar. Eğitim kurumlarında öğretilen konuların çoğu kitaplarda bulunmaktadır. Öğretmen ya da doktor olmak, belirli bir alanda ilerlemek ve uzmanlaşmak bu konularla ilgili kitapları okuma sayesinde olur. Ev eşyalarının nasıl yapılacağını, bir sanatın nasıl geliştirileceğini ya da bir meyvenin nasıl yetiştirileceğini öğretecek birisini bulamıyorsak, bu konulara ait kitapları okuyarak ihtiyacımız olan bilgiyi edinmek mümkündür.

Dünya ve insanlık tarihinde yenilikleri keşfeden, icatlar yapan ve bu noktada katkı sağlamış insanlar, deneyimlerini ve buluşlarını kitaplara aktarır ve diğer insanlara ulaşmasını amaçlar. Dünyanın her yerinden insanlar bu kitapları okur ve bu bilgilerden faydalanır. Her geçen aşamada insanlar bu bilgilerin üzerine yeni deneyimler kazanır ve farklı bilgiler edinir. Edindiği bu bilgi ve tecrübeleri de bir sonraki nesle aktarır ve bu alanda katkı sağlamış olur. Kitapların olmadığı bir dünyada sanatın, bilimin, edebiyatın gelişmesi ve yapılan yeniliklerin, icatların insanlara öğretilmesi mümkün olmazdı.

Çağımızın en büyük ve en çok tüketilen icatları elektronik ürünler ve internettir. Bunlar sayesinde dünyanın heryerinden bilgi edinebiliyor, yeni iş alanları ortaya çıkartabiliyor ve çevremizle etkileşim sağlayabiliyoruz. Bununla birlikte kitapları online ortamlarda çoğaltabiliyor ve okuyabiliyoruz. Geliştirilen onca cihaz ve yatırıma rağmen üretilen teknolojiler gerçek kitabın yerini tutmayı bugüne kadar başaramamıştır. Bu sayede günümüzde de kitaplar her zaman olduğu gibi önemini ve değerini korumakta, okuyucuya farklı bir boyut sağlamaya devam etmektedir.

Ormat matbaa olarak yazarlara ve yayıncılara sunduğumuz en önemli hizmetimiz kitap basımıdır. Tasarımı tamamlanmış, mizanpajı yapılmış ve onayı alınmış olan eserler talep edilen adette basılır ve müşteriye teslim edilir. Kitap adedi ne kadar yüksek olursa, üretim maliyetinin de denk ölçüde azalacağını da bilmenizde fayda var.

Standart kitap kapakları için 250 gr/m² amerika bristol kağıt kullanılır ve ve kapağın dışına 4 renk baskı uygulanır. İç kağıtlarda ise 60 gr./m² enzo (sarı kitap kağıdı) ya da 70 gr/m² 1. sınıf hamur kağıt tercih edilir. Edebi eserlerde (roman, hikaye, şiir) enzo kağıt daha çok kullanılırken, A4 ebatındaki eğitim kitaplarında 1. sınıf hamur kullanılır. Talebe göre kitap kapağında selefon mat veya parlak olarak uygulanır. Basımı bitmiş olan sayfalar iplik dikiş aşamasından geçer ve amerikan cilt teknolojisi ile ciltlenir. Kapakta gerçekleştirilen kaliteli uygulamalar sayesinde raftaki farkındalığı arttırılır.

Kitap fiyatları ve kitap nasıl bastırılır konusunda bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçin. Birlikte çalışarak eserlerinize hayat verelim.

 

size nasıl yardımcı olabiliriz?

Pazarlama ve Satış birimlerimizle iletişime geçin, bir sonraki projeniz için birlikte daha iyisini, daha ileriyi hedefleyelim.

Sizi ileriye taşıyacak gerçek bir çözüm ortağı mı arıyorsunuz?